Themes - Twenty Seventeen - en to th translation catalogue (58 entries)

note: Description of the theme
en: Twenty Seventeen brings your site to life with header video and immersive featured images. With a focus on business sites, it features multiple sections on the front page as well as widgets, navigation and social menus, a logo, and more. Personalize its asymmetrical grid with a custom color scheme and showcase your multimedia content with post formats. Our default theme for 2017 works great in many languages, for any abilities, and on any device.
th: ธีม Twenty Seventeen จะทำให้เว็บไซต์ของคุณมีชีวิตชีวาด้วยส่วนบนของเว็บไซต์ที่รองรับวีดีโอ และรูปภาพขนาดใหญ่ หน้าหลักสามารถแบ่งเป็นส่วนต่างๆเพื่อสร้างเนื้อหาที่หลากหลาย หรือใช้สำหรับวิดเจ็ต, เครื่องมือนำทาง, เมนูสื่อสังคมออนไลน์, โลโก้ และอื่นๆ เป็นการรองรับการใช้งานเว็บไซต์แบบธุรกิจ หรือหากเป็นเว็บไซต์บุคคล สามารถกำหนดเฉดสี และแสดงข้อมูลได้สอดคล้องตามรูปแบบเรื่องที่โพส สำหรับธีมเริ่มต้นของปี 2017 นั้น ทำงานได้ดีกับภาษาต่างๆ มีความสามารถที่หลากหลาย และรองรับทุกๆอุปกรณ์

en: Scroll down to content
th: เลื่อนลงไปที่บทความ

[ctx: Theme starter content]
en: Coffee
th: กาแฟ

[ctx: Theme starter content]
en: Sandwich
th: แซนวิช

[ctx: Theme starter content]
en: Espresso
th: เอสเพรสโซ

en: Pause background video
th: กดวีดีโอพื้นหลัง

en: Play background video
th: เล่นวีดีโอพื้นหลัง

en: Next Post
th: เรื่องถัดไป

en: Posts
th: เรื่อง

en: Tags
th: ป้ายกำกับ

en: Categories
th: หมวดหมู่

note: translators: %s: Post date.
en: <span class="screen-reader-text">Posted on</span> %s
th: <span class="screen-reader-text">เขียนวันที่</span> %s

note: translators: %s: Post author.
en: by %s
th: โดย %s

en: Please define an SVG icon filename.
th: กรุณาตั้งชื่อของสัญลักษณ์ SVG

en: Please define default parameters in the form of an array.
th: กรุณาตั้งพารามิเตอร์ในฟอร์มของอาเรย์

en: Select pages to feature in each area from the dropdowns. Add an image to a section by setting a featured image in the page editor. Empty sections will not be displayed.
th: เลือกหน้าจากรายการให้เป็นหน้าพิเศษ ใส่รูปภาพพิเศษจากหน้าแก้ไข หากเว้นว่างไว้ข้อมูลจะไม่แสดงผล

note: translators: %d: The front page section number.
en: Front Page Section %d Content
th: ส่วนของหน้าแรก %d เนื้อหา

en: Two Column
th: สองคอลัมน์

en: One Column
th: หนึ่งคอลัมน์

en: Page Layout
th: รูปแบบหน้า

en: Theme Options
th: ตัวเลือกธีม

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Light
th: สว่าง

en: Color Scheme
th: เฉดสี

en: Default Header Image
th: รูปส่วนหัว

en: Footer 2
th: พื้นที่ส่วนท้ายเว็บที่สอง

en: Add widgets here to appear in your footer.
th: วิดเจ็ตเหล่านี้จะแสดงผลที่พื้นที่ส่วนท้ายของเว็บไซต์

en: Footer 1
th: พื้นที่ส่วนท้ายเว็บที่หนึ่ง

[ctx: Libre Franklin font: on or off]
en: on
th: เปิด

en: Top Menu
th: เมนูด้านบน

en: Reply
th: ตอบกลับ

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
th: ดูเหมือนว่าเราไม่สามารถค้นหาสิ่งที่คุณกำลังมองหาอยู่  บางทีการค้นหาอาจช่วยคุณได้

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
th: ขอโทษครับ  แต่ไม่มีสิ่งใดตรงกับเงื่อนไขการค้นหาของคุณ  กรุณาลองใหม่อีกครั้งด้วยคำที่ต่างออกไป

en: Nothing Found
th: ไม่พบสิ่งใด

en: Previous Post
th: เรื่องก่อนหน้า

en: Previous
th: ก่อนหน้า

en: Next
th: ถัดไป

[ctx: submit button]
en: Search
th: ค้นหา

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
th: ค้นหา &hellip;

[ctx: label]
en: Search for:
th: ค้นหา:

note: translators: %s: Post title.
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
th: อ่านเพิ่มเติม<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Dark
th: มืด

note: translators: %s: The current WordPress version.
en: Twenty Seventeen requires at least WordPress version 4.7. You are running version %s. Please upgrade and try again.
th: Twenty Seventeen ต้องใช้กับเวิร์ดเพรสรุ่น 4.7 ขึ้นไป  คุณกำลังใช้งานรุ่น %s โปรดอัปเกรดและลองใหม่อีกครั้ง

en: Pages:
th: หน้า:

en: Menu
th: เมนู

en: Skip to content
th: ข้ามไปยังบทความ

en: Collapse child menu
th: หดเมนูย่อย

en: Expand child menu
th: ขยายเมนูย่อย

en: Social Links Menu
th: เมนูลิงก์โซเชียล

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
th: ภูมิใจนำเสนอโดย %s

en: Footer Social Links Menu
th: ส่วนล่างเมนูลิงก์โซเชียล

en: Comments are closed.
th: การแสดงความเห็นถูกปิด

en: Page
th: หน้า

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
th: ขอโทษครับ  ไม่พบหน้านั้น

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
th: ดูเหมือนว่าไม่พบสิ่งใดบนที่อยู่นั้น  บางทีคุณอยากลองใช้การค้นหา?

en: Previous page
th: หน้าก่อนหน้า

en: Next page
th: หน้าต่อไป

note: Author of the theme
en: the WordPress team
th: ทีมเวิร์ดเพรส
